دیده بان تجارت

درباره دیده بان تجارت

شرکت واردات کالای دیده بان تجارت دارای مجوز رسمی از گمرک جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه ای از علم و تجربه و به كارگیری کارشناس های  متخصص و آموزش دیده توانسته است بیش از یک  دهه در امر واردات، صادرات و ترانزیت انواع کالا، فعالیت مستمر داشته باشد.

تمرکز شرکت دیده بان تجارت  بر روی رشد و ترقی و ترویج روابط تجاری پایدار با مشتری است. ما با مشتری ها و صاحبان کالا روابط کاری طولانی تر و نزدیک تری برقرار کرده ایم و خدمات فوری و قابل اطمینان ارائه می دهیم. صلاحیت های بیشمار ما به ما امکان می دهد تا پاسخگوی نیاز صنایعی باشیم که به دنبال یک بازار و کسب کار جدید هستند.  

 ما با دارا بودن نمایندگی های فعال در داخل کشور ( تهران، شیراز، بوشهر، بندرعباس) و خارج از کشور (چین، ترکیه، دبی) توانایی انجام عملیات های گمرکی و بازرگانی خارجی انواع کالاها را داریم برخی از نمونه فعالیت های این مجموعه شامل:

 1. واردات انواع قهوه و چای
 2. واردات انواع کاغذ و مقوا
 3. واردات انواع توتون و تنباکو
 4. واردات انواع کفش، کلاه، چتر و عصا
 5. واردات انواع سبزیجات، غلات، و میوه ها
 6. واردات انواع وسیله نقلیه زمینی و دریایی
 7. واردات انواع نوشابه ها و آبگون های الکلی
 8. واردات انواع حیوانات زنده و محصولات حیوانی
 9. واردات انواع دانه های روغنی و میوه های روغن دار
 10. واردات انواع مواد پلاستیکی و ساخته شده از کائوچو
 11. واردات انواع فرآورده های گوشت، ماهی و سایر آبزیان
 12. واردات انواع الات موسیقی، اشیای صنعت ساعت سازی
 13. واردات انواع کیف های دستی و اشیای ساخته شده از چرم
 14. واردات انواع مواد نسجی، الیاف مصنوعی، لباس و متفرعات لباس
 15. واردات انواع فلزات معمولی و مصنوعات، آبزارآلات، قاشق و چنگال
 16. واردات انواع محصولات معدنی، محصولات صنایع شیمیایی، فلزات گرانبها
 17. واردات انواع ماشین آلات مکانیکی، ادوات برقی، دستگاه های پخش و لوازم خانگی


سامانه ها

گمرک جمهوری اسلامی ایران

سازمان گمرک پیشینه ای دیرینه در ایران دارد.گمرک جمهوری اسلامی ایران سازمانی دولتی است که مسئول اعمال و اجرای قوانین مربوط به گمرک، ترانزیت، حقوق و عوارض ورودی و صدوری و گمرکی، صادرات و واردات کالا و همچنین مالیات های مربوطه را برعهده دارد.


اتاق بازرگانی

اولین سازمان حمایت کننده از تاجران و بازرگانان «وکلای تجار»نام گرفت که با مرور زمان به اتاق بازرگانی تغییر نام پیدا کرد. این سازمان بنیاد تمامی فعالیت های تخصصی تجاری و بازرگانی کشور می باشد. به دلیل حمایت این سازمان از حوزه ی تجاری کشور، صنایع کشور اتاق صنایع و معادن را تاسیس کرد.اتاق بازرگانی سازمانی است برای مهیا کردن موقعیت های اقتصادی مناسب، کمک به کسب و کارها و صاحبان صنایع، ایجاد اشتغال زایی و فرصت هایی شغلی و برقراری ارتباط و هماهنگی با اتاق بازرگانی سایر کشورها که نقش بسزایی در ارتقا و پیشرفت وضعیت اقتصادی یک جامعه دارد.


سامانه تجارت ایران

سامانه جامع تجارت ایران، درگاهی برای انجام عملیات بازرگانی در مسیری قانونی و رسمی و راهی برای مقابله با قاچاق در مرداد ماه سال 1395 توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی راه اندازی شد. اهداف اصلی از راه اندازی سامانه جامع تجارت، پدید آوردن درگاهی واحد و منسجم برای آسان سازی و تسریع در امور تجاری با استفاده از طرح ها و استانداردهای الکترونیکی بین المللی و ملی، نظارت بر امور بازرگانی و تجاری به صورت قانونی و شفاف و ایجاد بستری مناسب و قابل اعتماد برای تبادل اطلاعات و اسناد در حوزه ی بازرگانی و تجارت است.


سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالاها

وظایف اصلی این سامانه، ثبت اطلاعات، ساماندهی و نظارت بر جایگاه های حفظ و نگهداری کالا در سراسر کشور می باشد. فرآیندهای ثبت واحد، ثبت رسید ورود و حواله خروج کالا، مشاهده ورود و تایید بارنامه های واحدهای ثبت شده و عملیات انبارداری از طریق این سامانه قابل انجام می باشد که در قسمت اطلاعات به جزییات آنها و عوامل دیگر موجود در سامانه می پردازیم.


سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص

سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیصبه منظور پیگیری کالا در مسیر و مقصد با ایجاد شناسه انبار پدید آمده است و یکی از قوانین خروج کالا از گمرکات داشتن کد انبار یا شناسه انبار می باشد.یکی از توانایی های این سامانه، تعیین و تشخیص نوع پروانه و یا صاحب کالا برای انتخاب انبار به عنوان مقصد در گمرک است که انبار با وارد کردن شماره سریال یا کد صاحب کالا دسترسی به استفاده از شناسه را صادر می نماید.


شناسه ارزش کالا یا TSC

ارزش قیمتی هر کالا بر اساس مشخصات کالا ( فیزیکی،شیمیایی و فنی) ،کد تعرفه و مدل آن تعیین میشود که مبنای عوارض و مالیات گمرکی نیز می باشد. Tariff Specification Code یا کد شناسه ارزش کالا، عددی 4 رقمی است که گمرک جمهوری اسلامی ایران دسترسی به آن را برای هر فرد از طریق سامانه TSC فراهم کرده است. این سامانه امکان دسترسی به ارزش‌های یکسان درسطح گمرکات را به بازرگانان و صاحبان کالا میدهد و از میزان پرونده‌های اختلافی به میزان زیادی کاسته می کند.اخبار و بخشنامه ها

تعرفه صادرات ۱۱ کالای ایران به اوراسیا صفر شد

این کالاها شامل سیب‌زمینی، پیاز، سیر، کلم، هویج، فلفل، آب‌میوه‌ها، گندم، غلات سیاه، برنج دانه بلند و غذای آماده کودکان است. بدون شک صفر شدن تعرفه کالاها از سوی منطقه اوراسیا در شرایط تحریم و شیوع بیماری کووید ۱۹ باعث افزایش صادرات و جهش تولید خواهد شد.

مشاهده خبر
تاریخ انتشار : 1399/01/28     تعداد بازدید : 1727

تغییرات تعرفه های سال ۹۹ اعلام شد

 واردات ۴۶۴ ردیف تعرفه کالایی در سال ۹۹ مشمول تغییرات شد. تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص تغییرات تعرفه های سال ۹۹ اعلام شد که بر این اساس واردات ۴۶۴ ردیف تعرفه کالایی در سال ۹۹ مشمول تغییرات شده است.

مشاهده خبر
تاریخ انتشار : 1399/01/17     تعداد بازدید : 1953

تجارت خارجی ایران با اوراسیا به 2.5 میلیارد دلار رسید

در طی 11 ماه سال جاری، میزان صادرات ایران به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در مجموع یک میلیارد و244میلیون و536 هزارو 210 دلار بوده است که این مقدار در مدت مشابه سال 97، با میزان 550 میلیون و410 هزارو 9 دلار،  رشد  105 درصدی را به همراه داشته است. . 

مشاهده خبر
تاریخ انتشار : 1398/12/21     تعداد بازدید : 2779

سایر خدمات

شرکت دیده بان تجارت با توجه به سالها فعالیت و تجربه، علاوه بر واردات کالا، عملیات گمرکی مانند ترخیص کالا، صادرات، ترانزیت داخلی و خارجی،بیمه و حمل و نقل و کلیه خدمات مرتبط را نیز عهده دار می گردد.

ترخیص کالا

 •  ترخیص کالا از گمرک بوشهر
 •  ترخیص کالا از گمرک شهریار
 •  ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی
 •  ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام

صادرات

 •  صادرات صنایع دستی و هنری
 •  صادرات محصولات صنایع پتروشیمی
 •  صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس
 •  صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری

حمل و نقل

 •  حمل و نقل زمینی
 •  حمل و نقل هوایی
 •  حمل و نقل دریایی
 •  حمل و نقل بین المللی

مشاوره گمرکی

 •  مشاوره واردات
 •  مشاوره صادرات
 •  مشاوره ترخیص کالا
 •  مشاوره حمل و نقل