تاریخ ایجاد: 28 بهمن 1398 ساعت: 14:22   تعداد بازدید: 1983

سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا(NWMS)

وظایف اصلی این سامانه، ثبت اطلاعات ،ساماندهی و نظارت بر جایگاه های حفظ و نگهداری کالا در سراسر کشور می باشد.

فرآیندهای ثبت واحد، ثبت رسید ورود و حواله خروج کالا ، مشاهده ورود و تایید بارنامه های واحدهای ثبت شده و عملیات انبارداری از طریق این سامانه قابل انجام می باشد که در زیر به جزییات آنها و عوامل دیگر موجود در سامانه می پردازیم.

1. واحد: محل حفاظت و نگهداری کالا را واحد می گویند.

2. کاربر: مدیرعامل، بهره بردار و یا صاحب انبار میتواند بعنوان یک فرد حقیقی دارنده کد ملی در سامانه دارای حساب کاربری باشد.

3. بهره بردار(صاحب انبار) : شخصی حقیقی یا حقوقی است که وظیفه حفظ ، ورود و خروج کالارا  از / به واحد را دارد. مدیرعامل یک شرکت(حقوقی) بعنوان نماینده آن شرکت در سامانه به عنوان کاربر شناسایی میشود.

4. ثبت واحد : ثبت تمامی اطلاعات واحد (کد ملی بهره بردار، کدپستی و نام واحد، کاربری واحد و مجوزها) بر عهده بهره بردار واحد است.

5. انباردار: شخصی حقوقی است که بهره بردار اجازه ی دسترسی به انجام همه یا قسمتی از امور انبارداری را به وی میدهد. اما بطور کلی مسئولیت انبار برعهده ی بهره بردار میباشد.

6. ثبت رسید و حواله: به ازای هر کالایی که وارد انبار میشود یک سند رسید و به ازای هر کالایی که از انبار خارج میشود یک سند  حواله ثبت میگردد. تمامی اطلاعات زمان ورود و خروج ، مالک کالا ، نوع کالا و حجم آن در اسناد ثبت میگردد.

7. مالک کالا(صاحب کالا) : شخص حقیقی یا حقوقی است که مالک کالا در واحد است و هیپگونه مسئولیتی در قبال ورود و خروج کالا ندارد. مالک کالا در انبارهای خصوصی همان بهره بردار است اما در انبار های عمومی ممکن است فرد دیگری باشد.

سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا(NWMS) دیده بان تجارت

سایر بخش های سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا(NWMS)

نظرات (0)
افزودن نظر جدید