سامانه جامع انبارها و نگهداری کالا

سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا(NWMS)

وظایف اصلی این سامانه، ثبت اطلاعات ،ساماندهی و نظارت بر جایگاه های حفظ و نگهداری کالا در سراسر کشور می باشد.

فرآیندهای ثبت واحد، ثبت رسید ورود و حواله خروج کالا ، مشاهده ورود و تایید بارنامه های واحدهای ثبت شده و عملیات انبارداری از طریق این سامانه قابل انجام می باشد که در زیر به جزییات آنها و عوامل دیگر موجود در سامانه می پردازیم.

  1. واحد: محل حفاظت و نگهداری کالا را واحد می گویند.
  2. کاربر: مدیرعامل، بهره بردار و یا صاحب انبار میتواند بعنوان یک فرد حقیقی دارنده کد ملی در سامانه دارای حساب کاربری باشد.
  3. بهره بردار(صاحب انبار) : شخصی حقیقی یا حقوقی است که وظیفه حفظ ، ورود و خروج کالارا  از / به واحد را دارد. مدیرعامل یک شرکت(حقوقی) بعنوان نماینده آن شرکت در سامانه به عنوان کاربر شناسایی میشود.
  4. ثبت واحد : ثبت تمامی اطلاعات واحد (کد ملی بهره بردار، کدپستی و نام واحد، کاربری واحد و مجوزها) بر عهده بهره بردار واحد است.
  5. انباردار: شخصی حقوقی است که بهره بردار اجازه ی دسترسی به انجام همه یا قسمتی از امور انبارداری را به وی میدهد. اما بطور کلی مسئولیت انبار برعهده ی بهره بردار میباشد.
  6. ثبت رسید و حواله: به ازای هر کالایی که وارد انبار میشود یک سند رسید و به ازای هر کالایی که از انبار خارج میشود یک سند  حواله ثبت میگردد. تمامی اطلاعات زمان ورود و خروج ، مالک کالا ، نوع کالا و حجم آن در اسناد ثبت میگردد.
  7. مالک کالا(صاحب کالا) : شخص حقیقی یا حقوقی است که مالک کالا در واحد است و هیپگونه مسئولیتی در قبال ورود و خروج کالا ندارد. مالک کالا در انبارهای خصوصی همان بهره بردار است اما در انبار های عمومی ممکن است فرد دیگری باشد.
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *